1>:>Więcej o witaminie E

Więcej o witaminie E

Witamina E

Witamina E, znana także jako alfa-tokoferol, jest członkiem grupy ośmiu składników rozpuszczalnych w tłuszczach–cztery tokotrienole i cztery tokoferole, każde występujące w odmianach alfa, beta, delta i gamma. Alfa-tokoferol jest dobrze znanym przeciwutleniaczem, który hamuje tworzenie się reaktywnych form tlenu(ROS), szkodliwych molekuł generowanych podczas utleniania tłuszczów.

Poza swoimi właściwościami przeciwutleniającymi, naturalna witamina E bierze udział w wielu procesach metabolicznych jak sygnalizacja komórkowa i ekspresja genowa. Jest także potrzebna w procesie krzepnięcia krwi, do funkcjonowania układu odpornościowego i nerwowego.

Naturalna witamina E

NOW od dziesięcioleci oferuje dobrej jakości suplementy witaminy E. Założyciel firmy zawsze nalegał na używanie tylko naturalnej formy „d” w produktach NOW, nawet jeśli forma syntetyczna „dl” była tańsza. NOW uważa, że naturalne jest lepsze, dlatego też w produktach NOW znajdziesz tylko naturalną formę witaminy E.

NOW oferuje wiele suplementów witaminy E,włącznie z kilkoma unikalnymi formułami.

  • Zaawansowany Kompleks Gamma E – Nowe badania naukowe ujawniły, że gamma-tokoferol, najczęściej spotykany tokoferol w diecie, pełni bardzo ważne i unikalne funkcje. Centralną jest zdolność do detoksyfikacji reaktywnych form azotu (RNS), szczególnie destrukcyjnej formy wolnych rodników. Dodatkowo, gamma-tokoferol wyłapuje wolne rodniki i usuwa je z ciała w sposób, w który alfa-tokoferol nie potrafi. Zaawansowany Kompleks Gamma Ezapewnia ochronę witaminy E w pełnym zakresie, ponieważ posiada bardziej naturalny zestaw tokoferoli plus pełny zestaw tokotrienoli, i może wspierać zdrowie układu krążenia, prostaty i jelit.

  • Tokotrienole z czerwonej palmy – jak powiedziano wyżej, tokotrienole są silnymi wymiataczami wolnych rodników mogącymi wspomagać normalne funkcjonowanie naczyń krwionośnych, metabolizm cholesterolu, zdrowie mózgu i wątroby; niestety nie są zbyt dobrze przyswajalne. Preparat „Tokotrienole z czerwonej palmy” zawiera opatentowaną formę czerwonego oleju palmowego, naturalne źródło witaminy E. Ten doustny samoemulsyfikujący się systemzostał wynaleziony, ażeby przełamać typowo słabą absorpcję tokotrienoli, wzmagając biodostępność o ok. 300%.

  • Sun-E™ – w większości współczesnych preparatów naturalna witamina E pochodzi z soi, co pozostawia bez wyboru osoby nadwrażliwe na soję. Sun-E™400 zawiera naturalną witaminę E (jako naturalny alfa-tokoferol) pochodzący z oleju słonecznikowego o zidentyfikowanej tożsamości (IP) wolnego od GMO.

Czym wyróżnia się NOW®

Od 1968 NOW inspiruje ludzi do prowadzenia zdrowszego życia, swoimi nagradzanymi suplementami i produktami naturalnymi. NOW jest jednym z najstarszych producentów na świecie,zaopatrującym się u dostawców w surowce najlepszej światowej jakości, uwzględniającym w swoich produktach tylko składniki najlepszej jakości, co odnosi się również do suplementów witaminy K. NOW posiada najnowocześniejsze laboratoria i ponad 100 ekspertów dbających o najwyższą jakość.

2018-03-22T10:34:59+01:00