1>:>Mannoza FAQ’s

Mannoza FAQ’s

Czym jest mannoza?

Znana jako D-mannoza, jest cukrem prostym zawierającym 6 atomów węgla. Mannoza występuje naturalnie jako monosacharyd (cukier prosty) w owocach jak borówki i żurawiny, jak również w innych roślinach i grzybach. D-Mannoza NOW® ma wartość kaloryczną 4 kcal/g, podobną do innych cukrów.

Mannoza istnieje w dwóch formach, alfa i beta. Forma alfa jest delikatna i słodka, podczas gdy forma beta jest gorzka. Przy naturalnych metodach produkcji mannozy powstaje mieszanka obu form, produkt, który jest lekko słodki z nieznacznie gorzkim posmakiem.

Jak cukier prosty, jak mannoza może być dobry dla mnie?

Badania naukowe sugerują, że mannoza wspiera zdrowie układu moczowego poprzez wspomaganie utrzymywania sterylnych warunków w pęcherzu moczowym. Mannoza pomaga utrzymywać w  zdrowiu powierzchnie śluzówki  pęcherza moczowego i wspomaga normalną eliminację.

Czy mannoza strawiona zachowuje się jak sacharoza?

Choć mannoza jest cukrem prostym i jest wchłaniana w górnym odcinku przewodu pokarmowego, jest absorbowana wolniej niż większość cukrów i słabo konwertowana do glikogenu w celu przechowywania. Większość mannozy jest wchłaniana do krwiobiegu i po przejściu przez nerki do pęcherza moczowego, jest usuwana z moczem.

Jak NOW monitoruje jakość swojej mannozy?

NOW starannie analizuje mannozę pod względem czystości, aby upewnić się, że nie jest ona rozcieńczona innymi cukrami, jak dekstroza lub sacharoza. NOW precyzuje,że mannoza jest czysta w ponad 99% i jej smak jest nieznacznie słodki z nutą gorzkiego posmaku.

Czy mannoza działa jak antybiotyk?

Mannoza nie ma właściwości antybiotycznych i nie likwiduje istniejącej infekcji. Jeśli masz przewlekłe uczucie pieczenia i/lub potrzebę częstego oddawania moczu, zasięgnij porady medycznej dla ustalenia, czy te objawy są spowodowane infekcją układu moczowego.

2018-03-14T14:34:01+01:00