1>:>Więcej o witaminie K

Więcej o witaminie K

Witamina K

Nigdy nie słyszałeś o witaminie K? Nie jesteś jedyny. Podobna do witamin takich jak E i A, witamina K jest de facto grupą witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, wśród których witamina K-1 (filochinon) i K-2 (menachinony) mają największe znaczenie dla ludzkiego zdrowia.

Witamina K-1 znajduje się w wielu zielonych liściach warzyw, gdzie bierze udział w fotosyntezie, i jest konwertowana do witaminy K-2 przez ciało, ale witamina K-2 może być również produkowana przez bakterie w procesie fermentacji, włączywszy w to pewne bakterie probiotyczne znajdujące się w jelitach.

Witamina K jest ważna dla funkcjonowania kilku bardzo istotnych enzymów w ciele. Jest konieczna do normalnego krzepnięcia krwi, jak również właściwego transportu i przechowywania wapnia w ciele. Witamina K jest zatem ważna dla zdrowia kości, co niedawno zostało ustalone przez naukę. W szczególności, pełni niezwykle istotną rolę w utrzymywaniu elastyczności naczyń krwionośnych.

MK-4 i MK-7

Witamina K-2, czyli menachinon, ma wiele podtypów, ale naukowcy skupili się na dwóch z nich: menachinon-4 (MK-4) and menachinon-7 (MK-7). W przeciwieństwie do MK-4, która jest produkowana na drodze konwersji witaminy K-1 w trzustce i innych narządach, MK-7 nie jest syntetyzowana przez ludzkie tkanki. Badania naukowe ujawniają, że może być produkowana z witaminy K-1 (filochinonu) przez bakterie jelitowe; niemniej badań jest potrzebnych więcej. Ponieważ stwierdzono, że podtyp MK-7 jest korzystny dla zdrowia układu kostnego i układu krążenia, forma suplementu jest idealna, ażeby dostarczyć organizmowi tego ważnego, choć mało znanego składnika odżywczego.

Czym wyróżnia się NOW®

Od 1968 NOW inspiruje ludzi do prowadzenia zdrowszego życia, swoimi nagradzanymi suplementami i produktami naturalnymi. NOW jest jednym z najstarszych producentów na świecie, zaopatrującym się u dostawców w surowce najlepszej światowej jakości, uwzględniającym w swoich produktach tylko składniki najwyższej jakości, co odnosi się również do suplementów witaminy K. NOW posiada najnowocześniejsze laboratoria i ponad 100 ekspertów dbających o najwyższą jakość.

2018-03-22T10:25:22+01:00