1>:>Więcej niż GMP

Więcej niż GMP

Dopiero po upływie ponad dziesięciu lat od przyjęcia aktów prawnych, a dokładnie od 2006 r., FDA – Food and Drug Administration (Agencja Żywności i Leków)* zaczęła kontrolować przestrzeganie restrykcyjnych norm GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej) przy produkcji suplementów diety.

Zamiast oczekiwać na wyznaczenie przez FDA norm jakości dla suplementów diety, producenci tych produktów, jak i surowców w nich stosowanych, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Stowarzyszenie Produktów Naturalnych (NPA) wraz z innymi, przystąpili do ​​działania i dużo wcześniej ustanowili program kontroli i certyfikacji zgodności z restrykcyjnymi normami GMP.

Ten program certyfikacyjny opierał się na surowych standardach GMP wdrożonych na całym świecie w różnych gałęziach przemysłu (takich jak produkcja farmaceutyków, artykułów spożywczych) i mających na celu opracowanie standardów produkcyjnych zapewniających wysoką  jakość  produktu.

NOW® był jednym z pierwszych producentów, który już w 2000 roku otrzymał certyfikat GMP. Po szczegółowym procesie audytu, niezależnej ocenie przeprowadzonej przez NPA (Stowarzyszenie Produktów Naturalnych z ang. The Natural Products Association), firma otrzymała najwyższą ocenę ,,A’’(odpowiednik polskiej piątki). Ostatnia inspekcja przestrzegania norm GMP przeprowadzona przez FDA miała miejsce 13 maja 2015 r. Od tego czasu  NOW® jest poddawany corocznej weryfikacji i stale otrzymuje ocenę „A”.

Firma oprócz certyfikacji GMP, chętnie podaje się dodatkowym rygorom  wytyczanym przez Stowarzyszenie NPA celem stworzenia produktów, które jakością przekraczają standardy wytyczane przez FDA .

 NOWe standardy najwyższej jakości

– NOW® nie zezwala na użycie napromieniowanych składników,

– Każdy dostawca surowców wykorzystywanych w produkcji jest weryfikowany i sprawdzany pod względem jakości,

– NOW® posiada nowoczesne laboratoria, gdzie prowadzane są testy i kontrola jakości dostarczanych surowców,

– Jako jeden z nielicznych producentów przeprowadza szczegółowe, dodatkowe analizy jakościowe i ilościowe wyprodukowanych suplementów diety,

– NOW® wykorzystuje najnowsze technologie, aby zapewnić wysoką aktywność i trwałość produktów m.in.: absorbery tlenu Ageless®, płukanie gazowe, desykanty, ponadto stosuje wyselekcjonowane opakowanie dla danego produktu celem chronienia przed światłem i ciepłem,

– Posiada wyznaczone osobne linie produkcyjne wolne od alergenów, dlatego poszczególne produkty są odpowiednie dla alergików,

– NOW® stosuje tylko bezpieczne substancje pomocnicze, które dodawane są w najmniejszych niezbędnych ilościach i podobnie jak surowce, przechodzą restrykcyjne kontrole jakości.

 Certyfikaty ekologiczne i bez GMO

– Firma NOW® dba o najlepsze certyfikaty ekologiczne i non-GMO dla swoich produktów,

– Nasze składniki i produkty ekologiczne są certyfikowane  przez Quality Assurance International (QAI). QAI jest jednym z wiodących amerykańskich agencji certyfikujących produkty ekologiczne działających w Departamencie Rolnictwa w Stanach Zjednoczonych. QAI jest „zobowiązana do zapewnienia standardów ekologicznych na każdym etapie łańcucha produkcji BIO”,

– NOW® jest ekologicznym producentem certyfikowanym przez QAI. Każdego roku podlegamy audytowi zgodności z krajowym programem ekologicznym NOP(National Organic Program)

– Kilka produktów NOW® jest oznaczonych jako „Zweryfikowany przez Projekt Non-GMO” (Non-GMO Project Verified). Oznacza to, że produkty te zawierają składniki, które zostały zweryfikowane jako wolne od organizmów genetycznie zmodyfikowanych (nonGMO),

– Projekt Non-GMO (Non-GMO Project) to organizacja założona przez dostawców produktów naturalnych, która wprowadza substancje niezmodyfikowane genetycznie na drodze rygorystycznego procesu weryfikacji. Nasze linie produkcyjne zostały poddane audytowi i niezależnej ocenie przez Projekt non-GMO.

NOW wykracza poza wytyczone standardy

Wytyczne GMP to tylko początek, zawsze staramy się działać lepiej.

Istnieje wiele możliwości certyfikacji w celu zapewnienia jakości. My postanowiliśmy zastosować najbardziej rozbudowane i surowe programy certyfikacyjne.

Tak więc możesz być pewny, że otrzymujesz jakość, której szukasz.

* – FDA (ang. Food and Drug Administration) Agencja Żywności i Leków,– amerykańska instytucja rządowa utworzona w 1906 roku. Jest częścią Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych i zajmuje się kontrolą żywności, suplementów diety, leków, kosmetyków, wyrobów medycznych, urządzeń emitujących promieniowanie (w tym niemedycznych), materiałów biologicznych i preparatów krwiopochodnych w Stanach Zjednoczonych.

FDA jest znana z rygorystycznych przepisów dotyczących dopuszczania leków do obrotu, nakazujących producentom przestrzeganie procedur oraz informowanie pacjentów o zagrożeniach związanych ze stosowaniem leków.

Pozytywna opinia wydana przez FDA dla danego produktu spożywczego lub leku jest uznawana także poza Stanami Zjednoczonymi za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie. (źródło: wikipedia)

2018-03-16T12:18:21+02:00