1>:>Historia NOW FOODS

Historia NOW FOODS

NOW Foods – Koncept zdrowszego życia od 1968

 Na początku lat 60-tych branża zdrowej żywności była w powijakach.
Pojęcie „zdrowa żywność” była niejasna i osobliwa, a entuzjaści zdrowej żywności byli szeroko klasyfikowani jako hippisi i konsumenci granoli.

Podczas tych surowych i formacyjnych wczesnych lat, przedsiębiorca Elwood Richard założył niewielką sieć sklepów ze zdrową żywnością w rejonie Chicago. Sklep nazywał się Health House (Dom Zdrowia).

 Pan Elwood Richard z wykształcenia był chemikiem fizycznym, jego pasja i wiedza pozwoliły mu na dogłębną analizę wpływu zdrowej żywności i suplementów diety na wydajność fizyczną organizmu oraz utwierdziło go w przekonaniu o korzyściach płynących z naturalnych produktów i ich wpływie na zdrowie i jakość życia. Analiza ta stała się  fundamentem jego życiowej miłości do żywienia i zdrowej żywności.

 Health House nie mógł konkurować cenowo z lokalnymi supermarketami i po czasie sklep został zamknięty. Równocześnie Elwood Richard zdał sobie sprawę z tego, że aby jego sklepy ze zdrową żywnością przetrwały i prosperowały, musi oferować niedrogie produkty naturalne.

Zdrowa żywność nie przetrwałaby, gdyby nikt nie mógł sobie na nie pozwolić. Dlatego założył własną firmę produkującą naturalne produkty, by zaopatrywać swoje sklepy. To zapewniło mu pełną kontrolę nad kosztami i jakością produktu. NOW® Foods się urodził.

 Dzisiaj NOW jest nadal własnością rodziny Richarda i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży produktów naturalnych, zapewniając jedną z najszerszych linii naturalnych produktów. Firma jest ciągle wierna oryginalnej wizji Elwooda – aby zaspokoić potrzeby konsumentów w zakresie zdrowej żywności poprzez oferowanie niedrogich, wysokiej jakości produktów naturalnych.

2018-03-16T12:14:18+01:00